image0

makijaż ślubny

Makijaż ślubny jest kropką nad „I” w całej ślubnej stylizacji. Makijaż dobieramy zarówno do urody, stylizacji jak również osobowości danej kobiety. Należy też uwzględnić okoliczności ślubu czy przyjęcia, rodzaj oświetlenia, porę dnia. Jest szalenie ważny, ale nie można wynieść go wizualnie ponad wszystko.

 Makijaż ślubny ma przede wszystkim podkreślić urodę kobiety, pokazać jej atuty, po prostu upiększyć i zgrać się z całą stylizacją w danym dniu. Powinien też skorygować mankamenty, ale w sposób delikatny i subtelny – nie może tworzyć zupełnie nowej osoby, na widok której goście otworzą usta ze zdziwienia. Makijaż, jak biżuteria, suknia czy fryzura powinien być elementem ślubnego looku, powinien przyciągać spojrzenie na pannę młodą.

Intensywność i rodzaj makijażu zależy głównie od preferencji i rodzaju urody panny młodej. Makijaż przecież dobiera się także do charakteru osoby i należy zachować spójność pomiędzy osobowością a intensywnością i typem makijażu. Mocny i widoczny makijaż u spokojnej eterycznej blondynki będzie wulgarny i nie będzie miał nic wspólnego z podniosłym i wyjątkowym dniem ślubu. W sytuacji urody południowej czy u kobiet z temperamentem i charyzmą, mocniejszy makijaż będzie wręcz niezbędny, ale pamiętajmy, że ma on upiększyć kobietę  a nie ukryć jej urodę.  Zwróćmy też uwagę, że makijaż będzie eksponowany na jasnym tle sukni, co dodatkowo wpływa na jego „widoczność”. Wykonując makijaż próbny i dobierając intensywność i odcienie, zawsze miejmy na uwadze ten fakt. Poprośmy aby na makijaż próbny panna młoda przyszła w jasnym stroju.

Należy używać barw niezbyt intensywnych, ale jednocześnie takich, które wpływają na kolor oka, skóry, podkreślają tęczówkę, czy łagodzą zmęczenie oka. Takie kolory odpowiednio dawkowane nie będą razić i nie będą bardzo widoczne w makijażu a jednocześnie podkreślą oko, nadadzą mu głębi i wyrazu. Oczywiście możemy też pokusić się o kępki rzęs – do wyboru mamy krótkie, średnie i długie, którymi można pięknie wycieniować oko, podnieść kącik czy po prostu zagęścić i przedłużyć własne rzęsy. Ważne, aby na końcu makijażu, na linii mocowania rzęs, dodać ciemną kreskę, która podkreśli charakter makijażu oraz zatuszuje ewentualne nierówności w zaaplikowanych rzęsach.

Profesjonalny makijaż powinien być przynajmniej częściowo wodo odporny. Dysponujemy szeregiem kosmetyków oraz technik, które pozwalają na utrzymanie perfekcyjnego makijażu zarówno w ciągu dnia jak i podczas szampańskiej zabawy np. puder fixujący, wodoodporny  tusz, wklepywany róż w kremie czy trwały błyszczyk.

Bezapelacyjną podstawą są idealnie dobrane kosmetyki pielęgnacyjne i przygotowanie  skóry do właściwego makijażu kolorowego. Każda skóra ma inne wymagania, inaczej jest z suchą, wrażliwą, tłustą czy trądzikową. Sam makijaż kolorowy jest tak naprawdę kolejnym etapem. Następna kwestia to dobrze dobrana baza i podkład, kamuflaż, korektor. Nie musimy nakładać ich na całą twarz a tylko na miejsca tego wymagające. Częstym błędem jest pokrywanie całej twarzy korygującymi kosmetykami, co przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. Pamiętajmy, że makijaż ma upiększać  a nie całkowicie chować skórę. Piegi też są piękne i jeśli ktoś nosi je 30 lat, to pojawiając się nagle z jednolitą cerą wzbudzi sensacje a nie zachwyt. Należy zwrócić uwagę na bardzo dokładny modelaż twarzy, odpowiednie dobranie koloru i miejsca aplikacji różu, na używanie tylko  i wyłącznie świeżego tuszu, który zapobiegnie powstawaniu grudek i spływaniu.

UWAGA!

 Wszelkie brokatowe cienie i rzęsy z kryształkami zostawmy na czas karnawału. Unikajmy też wszelkiego nadmiaru w makijażu, nadmiernej ilości podkładu czy kamuflażu – ich działanie nie zależy od ilości  od sposobu i techniki użycia. Nadmiar bronzera nie nada nam pięknej opalenizny a karykaturalne plamy. Błyszczyki z milionem brokatowych drobinek na zdjęciach mogą nam tworzyć świetliste plamy, które zakryją pół twarzy. Postawmy na jakość i klasę a nie na ilość kosmetyków i dodatków.

„triki” aby jak najdłużej zachować makijaż? Najlepiej przez całą noc…

Dostępne są specjalne fixery do makijażu, ale nie polecam ich na taką okazję. Raczej sprawdzą się przy charakteryzacji i kamuflowaniu znamion i blizn. Uważajmy na stosowanie tego typu rzeczy. Dobrze wykonany makijaż, nie potrzebuje silnego chemicznego środka aby był trwały. Szczególnie ostrożne w tym wypadku powinny być posiadaczki cery wrażliwej.

Pomoże natomiast użycie odpowiedniej do rodzaju cery i problemów, bazy pod makijaż i pod cienie oraz pudru fixującego, który będzie tworzył namiastkę wodoodporności. Dobry podkład, korektor, kamuflaż na partie problematycze – tutaj ważny jest także sposób aplikacji. Minimalna ilość kosmetyku ale bardzo dokładne i fachowe nałożenie, które ma szalenie ważny wpływ na trwałość, poświęćmy więc aplikacji odpowiednią ilość czasu.

Moim zdaniem makijaż ślubny powinien być wykonany przez wczesniej sprawdzoną profesjonalistkę . Panna Młoda ,w tym ważnym dniu powinna być zrelaksowana ,wypoczęta pod okiem i ręką fachowców.Powinna czuć się wyjątkowo!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email